SAÇ DÖKÜLMESİ

  Genel nedenlerden olan ve daha çok bayanlarda görülen saç dökülmeleri:

  Kliğinimizde uzman doktorun muayenesi öncelikle, saçlı deride seboreik egzama, psoriasis (sedef), saçkıran veya doğumsal bir saç anomalisi olup olmadığına yönelik yapılır. Saç analizi wood lambası ile ayrıca bilgisayarlı saç ultrasonu ve trikogram bakılarak yapılır.

  Saç dökülmesi yapabilen diabet, guatr (tiroid) hastalıkları, kansızlık ve kan hastalıkları, beslenme bozuklukları, çinko, kalsiyum, B vitamini, kanda protein düşüklüğü, polikistik over vb. hastalıklar soruşturulur, tetkikler istenir. Uykusuzluk, stres, sigara gibi olumsuz etkilere karşı hasta uyarılır.

  Gerekirse kadın doğum ve endokrin doktorları ile işbirliği yapılır. Herhangi bir etken bulunursa, bunun tedavisinin yanısıra, saç köklerini güçlendirici tedavilere başlanır.

  Androgenetik Alopesi denen erkek tipi saç dökülmesi genetik yatkınlıkla ilgilidir. Ancak son yıllarda, erkeklerde saç dökülmesi 18-20 gibi çok genç yaşlarda başlamaktadır.

  Muayene sonucuna göre, şampuan, bakım sprey ve losyonları, gerekiyorsa tablet destekleri kişiye özel olarak seçilir.

- Saç mezoterapisi

- Saç lazeri Revage 670

  Saç köklerini uyarır. Kök hücreleri canlandırıcı, saçlı deri kanlanmasını arttırıp saç köklerini besleyicidir.

  Saç ekimi erkeklerde, beş-altı ay boyunca süren güçlendirici tedaviler  sonrasında, kalın saç çıkmayan ön ve tepe bölgelere yapılabilir. Saç ekimi sonrası da saçlı derinin desteklenmesi, ekilen saçların tutma şansını arttırması için  yukarıdaki tedaviler son derece etkilidir.

Bize Ulaşın!

Demokrasi Bulvarı Balcıoğlu İş Merkezi Kat: 3 D: 27/6 İzmit / KOCAELİ (Pasha Palas Otel Yanı)

0(262) 331 34 34

0(262) 331 34 31

info@fusuntore.com.tr

Dr. Füsun Töre