Leke Tedavisinde Uygulanan Yöntemler Şunlardır:

  Ev ürünleri kullanmak: Doktorun muayene sonucu seçtiği meyve asitli kremler evde uygulanır. 

  Kimyasal Peeling: Meyve asitleri olarak da bilinen alfa hidroksi asitler (AHA) organik bitkisel asitlerle, glikolik asitler vb.lerinin uzman tarafından değişik kombinasyonlar ve konsantrasyonlarda klinikte cilde sürülmesi ve nötralizasyonu ile seanslar halinde uygulanır.

  Lazer Tedavileri:

  ND YAG Lazerle yüzeyel lekeler çok başarılı bir şekilde açılır. Cilt bütünlüğü bozulmadan yapılan işlem sonrası ciltte hafif pembelik olur ve on dakikada geçer. Ayda bir, birkaç seans gerekebilir.

   KTP (532 nm) Lazer  ile Yok Edilen Lekeler:

  Lentigolar: Yüzde, el üstünde ve omuzlarda orta yaşlarda başlayan bu kahverengi lekelerin nedeni güneş ışığıdır.  Genç yaşlardan başlayarak düzenli olarak en az 30 faktörlü güneşten koruyucu krem kullanmak, oluşmalarını engeller. Omuzlarda ve sırtta güneş yanığı sonrası cildin su toplaması ile de oluşan lentigolar krem ya da peeling tedavilerine yanıt vermezler. Tedavileri ancak lazerle mümkündür. Fraksiyonel lazerle de temizlenebilirler. 

   ÇillerAçık tenli, özellikle kızıl saçlı kişilerde genetik yatkınlıkla oluşan, boyun ve yanaklarda görülen minik yuvarlak, kızılımsı pigmentli lekelerdir.

  KTP lazer uygulamasından sonra her bir lezyonun üstü ince bir kabukla kaplanır. Birkaç günde kabuk dökülüp, cilt zemini önce hafif pembe görüntü alır. Bu geçici dönemde bu pembe bölgeler fondötenle kamufle edilebilir. Çil ve lentigoların kahverengi ve kızıl renkleri genellikle bir seansta tamamen solar. Yaklaşık 30-40 gün sonra, cilt yüzeyi düzelmiş olur.

   Bu tedavilerden sonra güneşten korunma önemlidir, yoksa uygulama yerlerinde yeni lekelenmeler oluşabilir. Bu yüzden işlemler sonbahar ve kış ayları için planlanır. 

Bize Ulaşın!

Demokrasi Bulvarı Balcıoğlu İş Merkezi Kat: 3 D: 27/6 İzmit / KOCAELİ (Pasha Palas Otel Yanı)

0(262) 331 34 34

0(262) 331 34 31

info@fusuntore.com.tr

Dr. Füsun Töre