DERMATERAPİ NEDİR?

  Dermaterapi, cildin dermis ve kollajen doku bölgelerinin mikro iğneciklerle delinip uyarılması ve cildin gelişmesi ve canlılığında yaşamsal etkiye sahip büyüme faktörü, biomimetik peptid ve kök hücre ekstrelerini yüksek miktarda içeren ürünlerin, dermaroller veya dermapen adı verilen mikro iğnecikli tıbbi aletlerle ile cilde topikal olarak geçişinin sağlanması işlemidir. Mezoterapiye çok benzeyen bu metod, kendi başlarına da etkin olan 2 mekanizmayı bir araya getirerek etkiyi maksimuma ulaştırır.

 1. Dermapenin cilde geçici olarak açmış olduğu mikrokanallar cilt tarafından yara gibi algılanır ve cildin yenilenme-yapılanma süreci başlamış olur. Bu, cildin içinde doğan bir anti-aging etki mekanizması  başlatır.

 2. Açılan mikrokanallardan topikal olarak uygulanan ürünlerin formülündeki büyüme faktörleri, cildin doğal yapılanma sürecini hızlandırır ve daha etkin sonuçlar alınmasını sağlar.

 CİLT TEDAVİ ENDİKASYONLARI:

 Dermaterapi alttaki cilt problemlerinde hekimler tarafından etkin şekilde kullanılabilir.

- Anti-aging ve genel cilt yapısının geliştirilmesi ( hafif-orta-ileri),

- Akne skarları (hafif-orta-ileri düzey ice pick-rolling ve box car tipi skarlarda),

- Yanık skarları ( özellikle hareket kabiliyetinin arttırılmasında),

- Cilt çatlakları( stretch marks veya sitria),

- Koyu cilt lekeleri,

- Selülit ve incelme,

- Gözaltı morlukları,

- Kadın ve erkek saç kaybı,

 Bu şikayette olan bireylerin, hekimlerine danışmaları ve Mikroiğneleme yani Dermapen uygulamasının kendileri için uygun olup olmayacağını danışması gerekmektedir.

Büyüme Faktörü Nedir?

  Büyüme faktörleri, cildimizdeki bazı özel görevlerin gerçekleştirilebilmesi için kullanılan mesaj taşıyıcı maddeler olarak düşülünebilir.

  Her bir büyüme faktörü, farklı mesaj taşımak ile beraber, ilgili olduğu hücrenin çeperindeki kendisine özel olan alıcıya (reseptöre) bağlanarak görevini yerine getirir. Reseptöre yalnızca kendisine ait olan büyüme faktörü bağlanabileceğinden, hücreye mesaj taşıyan çok çeşitli büyüme faktörleri bulunur. Reseptöre bağlanan büyüme faktörünün, getirmiş olduğu özgün mesaja bağlı olarak hücre içinde birtakım reaksiyonlar başlar.

  Büyüme faktörlerinin cildimizdeki en önemli görevi, yara tamirini sağlamasının yanı sıra, cildin temel hücrelerinin ve dokularının üretimindeki rolüdür. Özellikle yara durumda yok olan dokuyu yerine getirmek için büyüme faktörleri yeni hücrelerin oluşumunu tetiklemenin yanı sıra yeni kollajen, hyalüronik asit, elastin fibriller gibi cildin yapıtaşı maddelerinin üretiminde yer alır.

  Cildin yaşlanma sürecinde kaybolan maddeler benzerlik gösterdiği için anti-aging bakımlarda büyüme faktörlerini ve kök hücre ekstrelerini kullanmak yeni ve teknolojik bir yaklaşımdır.

  DERMAPEN:

  Üzerinde 12 adet ince iğne bulunan yuvarlak küçük bir kartuj, kalem şeklinde ve elektrikli motorla çalışan bir cihaza takılır.İğneler, çukur izlerin derinliğine göre, işlem sırasında 0.2-0.5-1-1.5-2-2.5 mm gibi değişik uzunluklara ayarlanır (medical device- CE). Dermaroller cilde uygulandığında silindirik tambur üzerindeki iğneler cilt üzerinde mikrokanallar açar. Bu kanallar deri altına açılan bir tür geçitler gibi düşünülebilir.

  Oluşan kanalcıklar deri tarafından yara gibi algılandığından deri kendi içindeki büyüme faktörlerini harekete geçirerek cildin yara tamir mekanizmasını çalıştırır. Oysa gerçek anlamda ortamda bir yara olmadığı için üretilen kollajen, hyaluronik asit, elastin fibriller de yeni hücre yapılar anti-aging etki sunacak biçimde fayda sağlar.

  Öte yandan açılan mikrokanallar sayesinde topikal büyüme faktörü, kök hücre ekstresi, vitaminler gibi hücre canlandırıcı maddelerin devreye geçişi sağlanır.

  DERMAPEN İLE CİLT TEDAVİLERİ:

  Dermaterapi, mikroiğnelerin açmış olduğu ince kapılardan derinin alt tabakalarına doğru büyüme faktörü, biomimetik peptid ve kök hücre ekstreli ürünlerinin gönderilmesi işlemidir. Enjeksiyondan faklı olarak derinin üst bölgelerinde, kozmetik formüllerin en çok ihtiyaç duyulduğu bölgelere gerekli aktif içeriklerin yüksek yoğunlukta gönderilmesi mümkün olur.

  Dermaroller ile yapılan çalışmalarda kozmetik bir ürünün, Dermaroller’ın açtığı mikrokapılardan gönderildiklerinde normal bir uygulamaya göre 200 kat daha fazla cilde geçiş sağladıkları gözlenmiştir. Dermaterapi yöntemi ile kozmetik formüller cilde çok daha fazla nüfuz etmekte ve daha homojen bir şekilde deriye etki göstermektedir.

  Bu yöntemin mezoterapiden farkı 1cm2’de yaklaşık 250-300 mikrokanal sayesinde daha homojen bir etki elde edilmesidir.  Mezoterapi ise genellikle 1cm2’de 1 noktadan enjeksiyon yapılır.

  Açılan mikrokanallar deri tarafından sanki yara gibi algılanır ve cildin gençleşme süreci tetiklenmiş olur.

  SAÇ DERMATERAPİSİ:

  Dermaterapi’nin en etkili olduğu kullanım alanlarından biri ise saç kaybıdır. Hem erkeklerde hem bayanlarda güven ile kullanılabilir. Büyüme faktörleri özellikle saçların uzamasını hızlandırırken, kalınlaşması ve dolgunlaşmasına yardımcı olur. Büyüme faktörlerinin Dermapen yardımı ile saç diplerine yüksek miktarda uygulanması enjeksiyone göre büyük kolaylık ve konfor sağlamaktadır...

Bize Ulaşın!

Demokrasi Bulvarı Balcıoğlu İş Merkezi Kat: 3 D: 27/6 İzmit / KOCAELİ (Pasha Palas Otel Yanı)

0(262) 331 34 34

0(262) 331 34 31

info@fusuntore.com.tr

Dr. Füsun Töre