CİLT BAKIMLARI:

  Yüz cildinin önce derin temizliği gerekir. Açık (siyah) ve kapalı (beyaz) komedonların temizliği için uzmanımızın önereceği ev kullanım ürünleri ve maske ile hazırlık yapılır. Sonra Nd: YAG lazer ile cilt bakımı ile gözenekler içi yağ bezeleri kurutulur. Lazerle cilt bakımı gözeneklerin içeriğinin cilt dışına kuruyup atılmasını sağlamaktan başka,

- Yüzeydeki epidermal (leke) pigmentlerin açılması,

- İnce tüylere epilasyon (tüyleri önce sarartır, bir süre sonra dökülür. İnce tüyler birkaç seanstan sonra oldukça incelir. Favori ve yanak tüyleri 30-40 günde bir, bıyık ve çene tüyleri 15-20 günde bir modern ağda gibi düşünülerek seans uygulanır. )

- Cildin alt katmanlarında kollajen ve elastin lifler lazerle uyarılır ve cilt sıkılaşır. Lazerle anti-aging cilt bakımı yapılmış olur. İşlem ayda bir düzenli yapılırsa cilt toparlanması sürekliliğini korur.

Millium: Yüzde özellikle göz çevresinde beyaz yağ butonları birçok insanda oluşabilir. Bunlar cilt bakımı sırasında önce steril iğne ile temizlenebilir. İz bırakmaz. Milliumların nedeni; kuru cilt, sıcak kuru iklim, yanlış ürün (özellikle yağlı krem) kullanımı olabilir.

Fibromlar: En çok göz çevresinde, boyunda, koltukaltlarında gözlenen 0,25-1cm arası cilt rengi veya kahverengi, yumuşak, cilde genellikle bir boyunla bağlı çıkıntılardır. Elektrokoterle yakılabilir.

  Cilt liftingi için, tek başına veya kombine olarak şu yöntemler seçenekler arasındadır;

          Galvanik Akım

          Kavitasyon Ultrason

          Radyofrekans Lifting

          Kimyasal Peeling

          Mezoterapi

          Botoks orta ve alt yüz uygulamaları

          Yüz Masajı

          Yüz Jimnastiği

 Kimyasal Soyma (Meyve Asitli Peeling)

 

  Cilt bakımında, koruma ve gençleştirmede, günümüzde meyve asitli nanoteknolojik ürünlerin ev kullanımı ve klinik kimyasal peeling şeklinde uygulamaları söz konusudur.

Meyve asidi tedavileri şunları sağlar: İşlem yüz ve dekolteye değişik meyve asitlerinin fırça ile sürülmesi ve bir süre sonra alkalen solüsyonla nötralizasyonu esasına dayanır.

 

  Leke Açma: Güneşten dolayı oluşan yüzeysel ve derin kahverengi pigmentasyonlar 15-20 günde bir birkaç seans peeling gerektirir.

 

  Akne Tedavisi: Komedonların oluşumunda rol oynayan keratinizasyonu azaltmada, kimyasal peeling oldukça etkilidir. Boşalan gözeneklerin sıkılaşması ve derinliğinin azalması da sağlanır. Bu yöntem, diğer akne tedavileri ile kombine uygulanır.

 

  Cilt Gençleştirme: Dermal tabaka derinliklerinde dek emilen meyve asitleri, orada bulunan kollajenin ve elastik liflerin çoğalmasını, kalınlaşmasını yani kişinin daha genç yaşlarındaki gibi olmalarını sağlamaya başlar. Cilt sıkılaşır, dirileşir, sarkmalar toparlanır. Bu aynı zamanda oluşmuş akne skarları, yani izleri, çukurlarının derinliğinin azalması demektir. Daha derin izler için TCA (triklor asetik asit) peeling, tedaviye eklenebilir.

  Artık güneşli aylarda yapılabilen peeling ürünleri geliştirilmiştir. Ancak genellikle kimyasal soyma dönemi Eylül – Nisan arasıdır.   

 

Anti-aging:

  Anti-aging sağlıklı yaşlanmak diye yorumlanabilir. Aslında doğumdan itibaren her saniye tüm canlılar yaşlanmaktadırlar. Ve küçük yaşlardan başlayarak, sağlıklı yaşamakla, yaşlanma belirtileri olabildiğinde geciktirilebilir. Bunu sağlamak için yapılabileceklerin bazıları şunlardır;

·         Antioksidan yiyecekler ve tabletler

·         Sağlıklı diyet

·         Yeterince su

·         Spor

·         Güneşten korunma

·         Sigara

·         Hava kirliliğinden korunma

·         Stresten kaçınma

·         Meyve asitli cilt bakım ürünleri kullanımı ve klinikte kullanımı

·         Mezoterapi

·         Dermaroller (Dermaterapi)

·         PRP kök hücre uyarıcı tedavi

·         Botoks

·         Dolgu

Bize Ulaşın!

Demokrasi Bulvarı Balcıoğlu İş Merkezi Kat: 3 D: 27/6 İzmit / KOCAELİ (Pasha Palas Otel Yanı)

0(262) 331 34 34

0(262) 331 34 31

info@fusuntore.com.tr

Dr. Füsun Töre