Kliniğimizde Nd: YAG Medlite C6 lazer cihazı ile siyah ve mavi dışında, diğer renklerdeki dövmeler de çıkartılabilmektedir. Dövme silme tedavisinde, ciltte keloid denen sert doku veya leke kalma gibi yan etkiler konusunda en güvenilir cihazdır.   

  İşlemden önce anestezik krem ile uyuşma gerçekleştirilir. Siyah ve mavi dövmeler, çini mürekkebi ile yapılmışsa, 1064 nm'lik ışınla yaklaşık 4-5 seansta çıkar. Kırmızı renk dövme 532 nm KTP lazere çevirerek silinir. Yeşil renkli dövmeler daha zor çıkartılır. Beyaz ve sarı renkli dövme boyaları fraksiyonel lazerle azaltılabilir. Bunlar için 585 ve 650 nm dalga boyu ışınlı özel başlıklar kullanılır. Boya, çini mürekkebi değil, profesyonel boya denen parlak boya ise işlem 8-9 seans sürebilir.

  Seanslar arasında 3-4 hafta beklenmelidir. O zaman aralığında, ışınların etkisi ile cilt altındaki  boya pigmentleri her geçen gün çözünmeye, solmaya devam eder.

  İlk gün önce hafif sulu bir yara oluşabilir, sonra kabuklanma olur, kabuk birkaç günde dökülür. İlk gün yıkanmaması önerilir. Sonra cilt onarıcı ve yumuşatıcı krem sürüp güneşten korunulmalı, kabuklar koparılmamalıdır.

  Tüm boyalar çözünüp çıktığında, sonuçta ciltte hiçbir iz , leke kalmaz.  Cilt hiç dövme yapılmamış gibi, eski haline döner.

                                                                               .                

Bize Ulaşın!

Demokrasi Bulvarı Balcıoğlu İş Merkezi Kat: 3 D: 27/6 İzmit / KOCAELİ (Pasha Palas Otel Yanı)

0(262) 331 34 34

0(262) 331 34 31

info@fusuntore.com.tr

Dr. Füsun Töre